Aktualności

 

Choć dla niektórych może to brzmieć nieco niewiarygodnie, piaskowanie może dotyczyć również drewna. Jeśli ciekawi Cię zagadnienie piaskowania drewna, to koniecznie czytaj dalej. 

 Piaskowanie drewna - podstawowe informacje.

Piaskowanie drewna polega dokładnie na tym samym co np. piaskowanie felg. Chodzi o wykonanie obróbki drewna pod ciśnieniem powietrza. Dzięki temu daną powierzchnię można oczyścić ze starej powłoki lakieru, farby, czy innych zabezpieczeń. 

Czemu piaskowanie drewna jest lepsze od szlifowania?

Piaskowanie jest o wiele bardziej efektowne, szybsze i przede wszystkim lepiej usuwa lakier z zakamarków i miejsc trudno dostępnych. Piaskowanie sprawdzi się też świetnie, kiedy mamy do czynienia z powierzchnię nierówną, taką która ma wgłebienia i wypustki.

Najczęściej do piaskowania drewna używa się piasek kwarcowy. Jest to w miarę tani i dobry jakościowo materiał i z powodzeniem stosuje się go podczas renowacji mebli. Dzięki temu nie uszkodzi się zabytkowych powierzchni, a jedynie dogłębnie się je oczyści.

Balt Yard w Gdyni  - specjalista od piaskowania w Trójmieście.

Jeśli więc szukacie kogoś, kto zna się na piaskowaniu, wejdźcie na stronę internetową Balt Yard skontaktujcie się z nami. Odpowiemy też na każde Wasze pytanie. Koniecznie zapoznajcie się również z naszą ofertą i przekonajcie się, w czym jeszcze możemy Wam pomóc.