Aktualności

 

Zastanawiacie się, czy konserwacja statku jest w ogóle potrzebna? W jakim celu stosuje się piaskowanie statków lub malowanie proszkowe? Koniecznie czytajcie dalej. 

 W jakim celu stosuje się konserwację statku?

Tak naprawdę czyszczenie, konserwacja i wszelkiego rodzaju naprawy statku są niezbędne. Dzięki temu okres eksploatacyjny statów znacznie się wydłuża. Istnieją różne sposoby czyszczenia i konserwacji statku. Do tych najpopularniejszych technik możemy zaliczyć: 

Czyszczenie powierzchni statku to niezawodny sposób, aby usunąć rdzę, zeschniętą sól morską, zgorzeliny, rozpryski spawalnicze, czy starą farbę. Bardzo często podczas czyszczenia statku zaokrągla się ostre krawędzie, aby uzyskać optymalną jakość powłoki. To wszystko usprawnia pracę statku

Dlaczego stosuje się obróbkę strumieniową statku?

Każdy właściciel statku zdaje sobie sprawę, jak niezwykle ważne jest częste malowanie dna i dbanie o jego renowację. Prawda jest taka, że zanim nałoży się nową warstwę farby, należy pozbyć się poprzedniej. Dlaczego? 

  • Każda kolejna warstwa farby znacznie dodaje niepotrzebnego wzrostu masy.
  • Stare warstwy farby mogą zacząć pękać, łuszczyć się i rozdrabniać.
  • Farba nie przylgnie do złuszczonej lub nierównej powierzchni statku.

Aby mieć możliwość nakładania nowej farby i środków przeciwporostowych, warto wcześniej dokładnie oczyścić dno statku.  

 A jeśli macie więcej pytań dotyczących konserwacji statków, wejdźcie na stronę internetową Balt Yard. Zerknijcie na naszą ofertę, a w przypadku pytań, skontaktujcie się z nami. Balt Yard zapewnia kompleksową obsługę remontów statków.