Aktualności

 

Śrutowanie, to kolejna usługą, którą możecie uświadczyć w Balt Yard. Jeśli chcecie dowiedzieć się na ten temat trochę więcej, to koniecznie czytajcie dalej.

 Śrutowanie w pigułce.

Śrutowanie to nic innego jak wpływanie na prezencję metalu. To kolejny sposób obróbki, który jest w stanie wzmocnić jego strukturę i powierzchnię. Zdarza się tak, że śrutowanie myli się z piaskowaniem ze względu na kilka podobieństw. Ale warto pamiętać o tym, że jest to zupełnie inny proces.

Śrutowanie polega na oczyszczaniu stalowych elemenów poprzez materiały, które potrafią mocno ścierać. Strumień ścierniwa powstaje przez sprężone powietrze albo też wytwarza go siła odśrodkowa tzw. turbiny czy koło rzutowego. Śrutowanie wykonuje się by oczyszczenia powierzchni stalowych przed pokryciem nową powłoką ochronną.

Do przeprowadzenia śrutowania metali wykorzystuje się różnorodne materiały ścierne. Najczęsciej używa się:

  • Śrut staliwny
  • Korund
  • Piasek
  • Rozdrobnione szkło
  • Garnet

Śrutowanie, a piaskowanie.

Podstawową różnicą między piaskowaniem, a śrutowaniem jest materiał, który używamy do obróbki. W przypadku śrutowania używa się najczęściej śrutu do oczyszczania powierzchni. Jego zaletą jest niski stopień powstającego zapylenia. W piaskowaniu natomiast materiałem ściernym jest piasek kwarcowy. Ze względu na jego właściwości pylące, jest ścierniwem, który jest stosowany tylko i wyłącznie w sytuacjach, w których inne metody nie znajdują zastosowania. 

 A jeśli macie więcej pytań dotyczącychśrutowania lub piaskowania, wejdźcie na stronę internetową Balt Yard. Zerknijcie na naszą ofertę, a w przypadku pytań, skontaktujcie się z namiBalt Yard zapewnia kompleksową obsługę remontów statków.