Aktualności

 

Zastanawiało Was kiedyś co to jest malowanie proszkowe i po co się je stosuje? Firma Balt Yard bardzo często stosuje tę technikę, więc jeśli chcecie dowiedzieć się o niej trochę więcej, to czytajcie dalej! 

Co to jest malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to świetny sposób na pokrycie metalu farbą. Bardzo często stosuje się go podczas malowania przemysłowego. Na czym ono polega? Malowanie proszkowe to nic innego jak nanoszenie na metalową powierzchnię farby, ale w postaci proszku, przy wykorzystaniu metody natrysku elektrostatycznego i elektrokinetycznego. Poprzez odpowiednie naładowanie cząsteczek ładunkiem elektrostatycznym i uziemienie lakierowanego elementu - farba może się przyczepić do powierzchni metalu. To jednak jeszcze nie koniec. Pomalowane umieszcza się w piecu, gdzie w temperaturze powyżej 180°C następuje jej stopnienie i polimeryzacja.

Plusy malowania proszkowego przez Balt Yard.

Co daje nam malowanie proszkowe? Jakie zalety kryje w sobie ta metoda? 

  • brak emisji szkodliwych substancji do środowiska podczas utwardzania powłoki
  • rozpuszczalniki nie przedostają się do środowiska
  • farby są bezpieczne dla ludzi 
  • powołoka po pomalowaniu będzie gładka, bez pęknięć i spierzchnięć
  • malowanie proszkowe potrafi zakryć niedokładności obróbki mechanicznej

Balt Yard w Gdyni  - specjalista od malowania proszkowego

 Jeśli więc szukacie kogoś, kto zna się na malowaniu proszkowym, wejdźcie na stronę internetową Balt Yard i skontaktujcie się z nami. Odpowiemy też na każde Wasze pytanie. Koniecznie zapoznajcie się również z naszą ofertą i przekonajcie się, w czym jeszcze możemy Wam pomóc.