Aktualności

 

Balt Yard  w Gdyni jest specjalistą od malowania proszkowego i piaskowania. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze od kilkunastu lat dostarczamy usługi związane z kompleksową obsługą remontów statków. Do naszych obowiązków należy m. in. właśnie malowanie proszkowe w Gdyni i innych miejscach na Pomorzu i piaskowanie. Jeśli jesteście ciekawi jakie są etapy malowania proszkowego, to koniecznie czytajcie dalej. 

 Etapy malowania proszkowego - Gdynia.

Malowanie proszkowe to sposób nakładania farby na powierzchnie, najczęściej metalowe. Chodzi o to, żeby cząsteczki powierzchni, którą będziemy pokrywać farbą proszkową była przewodząca, przez co naelektryzowane cząsteczki farby będą mogły na na niej osadzić. Aby malowanie proszkowe było skuteczne i  długotrwałe, ważne jest by zastosować wszystkie etapy.

  • przygotowanie powierzchni - musi być odtłuszczona i oczyszczona z wszelkiego brudu, kurzu, olejów, rdzy i innych zanieczyszczeń. Aby szybko i skutecznie wyczyścić wybrany element statku, stosuje się piaskowanie (obróbka strumieniowo - ścierna).
  • aplikacja farby - aplikacja farby odbywa się w specjalnych kabinach, gdzie można w odpowiedni sposób sterować i nadzorować cały proces. Po aplikacji farby, proces ten utwardzany jest w piecach, gdzie pomalowane elementy poddaje się działaniu wysokiej temperatury o. 200 stopni. Po osygnięciu przedmiot jest gotowy do użytku.

 Balt Yard w Gdyni  - specjalista od malowania proszkowego.

Jeśli więc szukacie kogoś, kto zna się na malowaniu proszkowym, wejdźcie na stronę internetową Balt Yard skontaktujcie się z nami. Odpowiemy też na każde Wasze pytanie. Koniecznie zapoznajcie się również z naszą ofertą i przekonajcie się, w czym jeszcze możemy Wam pomóc.